Egy szép részlet, az "én" "bibliámból" , a szabadságról. A "bohócokról", a tarot kártyában a "bolondokról" szól, azaz ......-ról szól.....

Részlet, Müller Péter: Isten bohócai című könyvéből:

"A SZABADSÁG AZT JELENTI, HOGY AZ EMBER ÖNMAGÁTÓL SZABAD.

A saját én-varázslatától.

A tarot-kártyában a mi számunk a Nulla.

A Semmi.

Mi semmik vagyunk.

Amikor széttárt karokkal heversz a réten, vagy félálomban lebegsz a nyugodt tenger sós vizében, vagy amikor egy boldog pillanatodban nem gondolsz másra, csak arra, hogy "Most jó" - olyankor semmi vagy. És a bohócnak állandóan ezt kell éreznie: hogy lebeg, önmagától, saját én-varázslatától is szabadon."

"Ha átköltözöm, vagy ahogy a civilek mondják, "meghalok", az történik, hogy amíg átmegyek a "Minden elvész!" rettegésfokán, letépődik rólam ez a Bario, és a Semmi boldog pihenő állapotába jutok. Rólatok is megfelejtkezem természetesen. Nemcsak magamat, titeket is ki kell pihennem. És az egész küzdelmes életemet. Mint egy hajótöröttnek a parton: el kell terülnöm az isteni Nap örök világosságában."

Címkék: ego szerepek szabadság fény semmi lehetőség tudatosság gát önmegtalálás nézőpontváltás énutánzat

Most találtam ezeket a gondolatokat, amelyeket megosztok Veletek. Ezek a gondolatok, mint az enyémek is az elmétekre hatnak, hogy értsétek meg a félelem miben létét, vagyis inkább nem létét. Mert akár tetszik, akár nem az elme mindent érteni szeretne. Ez a természete. Ha nem sikerült nekem megértetni Veletek a félelem lényegét, akkor ez is segíthet. De ahogy olvasni is fogjátok, nem azzal fognak félelmeitek megszűnni, ha megértitek, hanem azzal, ha bátran, a félelmeitek ellen, önmagatokat vállalva, szívetekre (nem az elmétekre, agyatokra)! hallgatva lépegettek. De ezekhez a lépésekhez mindenképpen jó, ha értjük mi is az a félelem. Íme!

Biegelbauer Pál: Az egészség szívében, részlet

A félelem mélyén a semmi lappang.

Nemcsak azért, mert a félelmem tárgya

valamely, a jövőben bekövetkez(het)ő

veszteség, azaz valaki vagy valami

hiányozni fog, hanem azért is, mert

a félelem maga is a semmi kettőzése.

Hogy ezt teljes mélységében megértsük,

gondoljunk bármire, amitől félünk...

Itt van? Most jelen van? Nincs. Nem is lehet.

 

Életünk időbe ágyazott.

Az idő pedig mint a jelenpillanatok

egymásutánja jelenik meg számunkra.

Ebből következik, hogy múltam már nincs

- amit megtettem, nem tehetem meg nem tetté,

s amit nem tettem meg, nem tehetem megtetté.

A jövőm? Csak a reményeimben él.

Semmi biztosítékom sincs arra, hogy akár

csak a következő létpillanatot is megérjem.

 

Önmagától értetődő, mégis megrendítő

a tény: csak a jelen pillanat az, ami VAN.

Níncs több. A múlt már nincs,

a jövő még nincs (és talán nem is lesz).

Csak a jelen adott a számomra

tenni vagy nem tenni.

 

A félelem? Nemcsak a tárgya a hiány,

a semmi, hanem a létezési "tere"

a jövő is a semmi mezeje. Nincs.

És mégis kínoz.

Félni annyi, mint tönkretenni a VAN-t,

azzal, ami NINCS.

Döbbenetes, de lételméletileg belátható

tény, hogy szenvedéseink, gyötrődéseink,

félelmeink mélyén a SEMMIvel nézünk

farkasszemet.

A minket gyötrő rém, a sötétség fejedelme

(a sötétség is hiány - a fény hiánya)

a semmi ura - nincs.

Ám hiába az elméleti belátás.

A "semmi ágán ülő szívünk" "hangtalan

vacog" (József Attila).

Címkék: jövő illúzió szabadság félelem bátorság szenvedés idő múlt felismerés felfedezés lépés elindulás Biegelbauer Pál

Félelem, félelem. Sokat írok róla, nem véletlenül. Úgy gondolom, hogy az élet megélésének legnagyobb gátja, minden baj okozója, betegségek előidézője. Minden korlátunkat a félelem építi fel, az egyszer már megélt "rossz" tapasztalat, illetve a jövőtől való rettegés által. Láttam egy nagyon különleges és mély filmet nemrég és abban elhangzott egy nagyon fontos gondolat, valahogy így szólt: a félelem beteggé teszi a lelket. Olyan egyszerűen hangzott el és pont így vált nagyon méllyé. És sajnos ez így igaz. És bizony a félelem miatt nem vagyunk szabadok, az zár be minket, ez a mi börtönünk, nem más.

És mivel győzhető le? Csak bátorsággal, amit mindenki csak magából tud meríteni, az kívülről nem adható. Ha nem szeretnél tovább rabságban élni, ha szeretnél szeretetben élni, akkor érdemes bátran elindulni, akár szép lassan lépkedve, hogy rátalálj saját utadra. Ha nem megy rögtön, nem baj, de próbáld meg, amikor csak lehet. Ez már az igazi belső utazás első lépései. A félelmeinkkel szembe menni, ösztöneikre, szívünkre hallgatva bátran cselekedni, vállalni a megéléssel járó kockázatot, ami fájdalmat is okozhat. De csak így találkozhatsz össze igaz valóddal, ismerheted meg önmagad, hogy valójában ki is vagy.

"És merj gyermekké változni - hogy Tiéd legyen a mennyek országa" (Müller Péter) és ide kapcsolódik még, amit már a félelem legyőzéséről írtam, itt megtalálod: http://arielsziv.blog.hu/2012/01/12/a_felelem_legyozese

És akkor még pár gondolatot megosztok Veletek.....

"Mi azt szoktuk mondani, hogy a szeretet ellentéte a gyűlölet. Szó sincs róla. A szeretet ellentéte a félelem. A félelem az, ami meggátol engem önmagam áradásában, amely zárttá tesz, védekező alapállásúvá, s nem elárasztóvá." Biegelbauer Pál

"Nem azért küldtelek Benneteket a sötétbe, hogy rémet, kémet vagy bármiféle titkos ügynököt találjatok, mert azok nem ott vannak, hanem belénk vannak építve. A nevük: félelem és rettegés.

Az volt a szándékom, hogy féljetek. Szorongjatok. Rettegjetek. - De miért, Mester? - Mert ez az életünk alaphangja, Ariel. Manapság az "élni" azt jelenti, sötétségben élni. Ez ilyen. Nemcsak a cirkusz - a lelkünk is ilyen. Fényes nappal is. Ez az érzés a mai ember alapérzése. Félünk. Ebből kell kiindulni. Ebből a szorongásból szabadít meg bennünket a tánc! A tánc nem egyéb, mint tűzcsiholás a sötétségben. Szabadulóművészet. Ma élni azt jelenti, hogy a pokolban élni. Kis szünetet tartott, majd így folytatta: - Őszintén beszélek, barátaim! Gondolom, elég erősek vagytok már az igazsághoz. Én előbb-utóbb átlépek a szellemi hazámba, de ti még itt maradtok a holnaptól való rettegés birodalmában, melyben a legnagyobb elővigyázatosságra lesz szükségetek." Müller Péter: Isten bohócai

 

 

 

Címkék: élet kezdet szabadság félelem bátorság szeretet bizalom lehetőség lépés elme elindulás Müller Péter

A szabadságról egy picit

 2012.08.28. 09:55

Merülj bele az életbe, hogy szabad lehess! Másként nem fog menni, csak szólok. És ehhez semmi másra nincs szükséged: csak bátorságra! A félelmeid leküzdésére! De csak az első lépés nehéz, utána egyre könnyebb lesz. Erre bíztatlak! 

Részletek: Müller Péter: Isten bohócai című könyvéből

KÉTFAJTA BOHÓC VAN. AZ EGYIK MÁSOKAT MULATTAT. A MÁSIK: ÖNMAGÁT.

Az első nem szabad.

Úgy él, mint egy jó magaviseletű fegyenc: este héttől tízig, az előadás idejére eltávozást kap. A szorongó bohóc fél az élettől. Néha pánikbeteg vagy mélyen depressziós. Nem is titkolja. Hozzátartozói gyakran látják odahaza rosszkedvűnek, hacsak nem komédiázik előttük is. Ami iszonyúan fárasztó. Állandóan önvédelemben élni? Képzeljétek el milyen nehéz lehet?

De ne feledjétek, hogy közöttük vannak a színház- és cirkusztörténet nagy mulattatói! Mert este, amikor kifestik magukat, várja őket a nagyérdemű publikum, és széttárt karokkal, röhögve rohannak be a porondra, mert a közönség és a játék feldobja őket. Szeretik a sikert, imádnak másokat szórakoztatni, főleg azt, hogy végre megkapják a közönségtől a legdrágább kincset, amit nem kaptak meg önmaguktól: a szeretetet.

Bármit megtesznek csak szeressék őket. A szomorú bohócot a humora miatt szeretik. Ebben van szeretetreméltósága, de gyógyíthatatlan szomorúsága is. Mert az előadás után, amikor kialszanak a fények, a lelke káosza újra visszatér. Nyugtalanul alszik. És retteg, hogy bekövetkezik az, ami sajnos a mi életünkben bekövetkezett: hogy nem lesz cirkusz tőbbé! És akkor magára marad.

Ezek a mostohatestvéreink, akik másokat mulattatnak. De én nem erre tanítalak benneteket! Én arra nevellek, sőt, bűvöllek benneteket, hogy ti ne másokat, hanem...ÖNMAGATOKAT MULATTASSÁTOK!

Ássatok le az öröm forrásáig, s mint a gejzír, fakadjon föl lelketekből a szabadság! Fürödjetek benne, mert az örökké buzog. Akkor is, ha nincs cirkusz. Ha tél van, hóvihar, áradás vagy világvége: a forrás mindig buzog. Akkor is ha nem jár arra senki.

Kár a többieknek, ha nem fürödnek a derűtökben, de attól az még Derű, s úgy lebegtek benne, mint egy elsüllyeszthetetlen mentőcsónakban.

Onnan kezdve, hogy meghal bennetek a halál: a szüntelen öröm állapotába kerültök! És nem kell mókázni többé, mert az élet egy nagy Játék!"

"A lélek gyárilag, ahogy kikerült a Teremtő műhelyéből, örömre van hangolva. Alapjáraton a lélek örül. Boldog, hogy van. De amikor testet ölt, lezuhan. Elveszti szabad lebegését és üvölteni kezd. "Jaj, anyám, hogy kerültem én ide?" Attól a pillanattól kezdve hadjáratot indítunk az öröm visszaszerzéséért. Vagyis szabadságunkért."

Címkék: élet kezdet változás szabadság bátorság szeretet újjászületés lehetőség tudatosság lépés elindulás Müller Péter

Belső utazáshoz - I.

 2012.08.11. 13:03

Mivel ezt a témát nagyon fontosnak tartom, sőt azt hiszem keresésünk során ez az utolsó, amin át kell esnünk ahhoz, hogy végül a saját utunkat járhassuk. Ezért ha találok valami ehhez kapcsolódó idézetet, gondolatot, meg fogom osztani Veletek.

Íme az első pár.

Részletek Coelho: Brida című könyvéből.

"És ez az emlék felidézett benne egy másik gyerekkori emléket. A tengerparton volt az apjával, és az apja megkérte, hogy nézze meg, elég meleg-e a víz. Ő ötéves volt, és örült, hogy segíthet. Odament hát a vízhez és beledugta a lábát. "Beledugtam a lábamat, és hideg." - mondta az apjának. Az apja erre fölkapta, odavitte a vízhez, és se szó, se beszéd, bedobta a vízbe. Először megijedt, de aztán tetszett neki a játék. "Na, milyen víz?" - kérdezte az apja. "Finom" - felelte. "Nahát, akkor mostantól fogva ha meg akarsz tudni valamit, merülj bele!"

"Ne próbáld folyton megmagyarázni az érzelmeket. Élj meg mindent intenzíven, és amit éreztél, azt úgy őrizd magadban, mint valami isteni adományt. Ha úgy gondolod, hogy nem bírsz olyan világban élni, ahol az átélés fontosabb a megértésnél, akkor tegyél le a mágiáról. A látható és a láthatatlan közötti hidat úgy a legkönnyebb lerombolni, ha megpróbáljuk megmagyarázni az érzelmeket."

És talán a félelem legyőzéséhez egy segítő részlet.

"De előbb még eszébe jutott egy másik történet is az édesapjával. Vasárnap volt, a nagymamájánál ebédeltek, és ott volt az egész család. Ő olyan tizennégy éves lehetett, és panaszkodott, hogy valamilyen iskolai feladatot nem tud megcsinálni, mert amit elkezdett, arról végül kiderült, hogy teljesen rossz. "Talán ezek a hibák megtanítanak valamire." - mondta az apja. De Brida csak azt hajtogatta, hogy nem. Hogy rosszul kezdte el, és most már nem lehet kijavítani. Erre az apja kézen fogta, és átmentek abba a szobába, ahol a nagymama tévét szokott nézni. Ott volt egy régi, nagy állóóra, ami már évek óta nem járt, mert hiányzott belőle egy-két alkatrész. "Semmi nincs a világon, ami teljesen rossz lenne, kislányom - mondta az apja az órára mutatva. - Még egy álló óra is pontos napjában kétszer."  

Címkék: élet kezdet szabadság boldogság bátorság bizalom lehetőség tudatosság lépés teljesség elindulás önmegtalálás nézőpontváltás

Belső utazás - kiegészítés

 2012.08.09. 16:36

És még valami kell hozzá, amivel ki kell egészítenem előző írásomat, elnézést kérek, hogy kimaradt.

A belső utazáshoz még valami szükséges: a mélységes alázat. Hogy megadd magad! Ne feladd, megadd. A létnek. Ne harcolj, ne ellenkezz, ne küzdj a lét ellen. Ha igazán szeretnéd és ha kitartó vagy, mindent megkapsz, amit ebben a földi életben el lehet érni. A nyugalmat, a békét és ezzel a boldogságot.

"Amikor elindulunk az úton, mindig van egy többé-kevésbé határozott célunk, amit el akarunk érni. A nők általában a Másik Felüket keresik, a férfiak pedig a Hatalmat. De egyikük sem akar igazán tanulni: csak a kitűzött céljukat akarják elérni. Ám a mágia útja, akárcsak az élet útja, mindig a Misztérium útja volt, és az is marad. Megtanulni egy dolgot azt jelenti, hogy kapcsolatba lépünk egy olyan világgal, amiről halvány fogalmunk sincs. A tanuláshoz alázatosnak kell lenni." Részlet, Coelho: Brida című művéből.

Címkék: élet szabadság boldogság bátorság lehetőség tudatosság teljesség Címkék

Belső utazás

 2012.08.09. 09:37

Számos spiritulás írásban, tanítók szájából hangzik el, hogy a bensődben van a lényeg, a boldogság kulcsa, hogy indulj befelé, ne kint keress. Kívül a Sok van, belül az Egy. Kivül az ismeret és a tudás, belül a "szíved", azaz az, aki valójában vagy. És ez igaz is! De mit jelent ez? Megpróbálok erről írni, megpróbálom megközelíteni azt, hogy ez mit is jelent, csak a saját tapasztalatomra támaszkova.

Ehhez az utazáshoz teljes őszinteség és kitartó bátorság kell. Ez az alapja. E nélkül nem megy. Az őszinteség ahhoz kell, hogy semmit ne tagadj le abból, ami a felszinre kerül. Bátorság pedig ahhoz, hogy ne állj meg, ne menekülj el a fájdalmak elől. Ugyanis ez az utazás nagyon nagy fájdalmakkal jár, mert szembesülnöd kell számos általad negatívnak ítélt és mélyen letagadott viselkedéseddel, tulajdonságoddal, "hibáddal", téveszméddel. És itt a mélyen letagadotton van a hangsúly. Elnyomtad, letagadtad, elrejtetted. Mert nem szeretnél olyan lenni, nem szeretnél úgy viselkedni. Ezért hazudtál eddig magadnak. Így egy téves önképet állítottál fel magadról, hogy tudd elfogadni magad, hogy tudj létezni.

És mik ezek a letagadott "hibák". Mindaz, ami másban zavar. Bárkiben. Azt nem szereted magadban, eltakarod, letagadod és amikor ezt másban látod, idegesít, dühít, zavar, agybajt kapsz tőle, mérges leszel, utálod. Ez a tükör törvénye. Én egy másik Te vagyok.

Mondok egy egyszerű példát. Valakit nagyon zavart a magabiztosságom, ki is mondta, hogy rettentően idegesíti. Miért? Mert ő bizonytalan volt és tökre idegesítette, hogy én magabiztos vagyok. Bizonytalanságát nem szerette, épp ezért nagyon idegesítette más magabiztossága. És ez mindennel így van. Ha nem szeretem, hogy kövér vagyok, ráncos vagy csúnya, utálni fogom azt az embert, aki sovány és szép. Mert bajom van magammal.

Tehát, ha valami zavar, arra figyelj oda! Azzal dolgod van. Valld be magadnak, igen ilyen vagyok, vedd észre, hogy eztnem szereted magadban. És bár ez nagyon fáj Neked, bocsásd ezt meg magadnak, simogasd meg magad és mond azt, hogy semmi baj. Vigasztald meg magad és enyhülni fog a fájdalom. Sirhatsz is, az nagyon jó.

A belső utazásod során keresd meg a félelmeidet és gátjaidat, menj neki a félelmeidnek, kezd el lebontani őket. Ehhez szintén bátorság kell, de érdemes megtenni, mert le tudod ezeket a félelmeket tenni. Így elkezded lebontani a gátjaidat és elkezdesz felszabadulni. Lehet, hogy néha kissé jobban dobog majd a szíved, de utána igazi boldogság fog eltölteni. Ha ezt igazán csinálod, akkor az elméd helyett egyre jobban az ösztöneid kerülnek előtérbe, ami már igazán Te vagy. A félelem az, ami a legjobban elválaszt minket a való élettől, önmagunktól, a teljességtől. Így ha szeretnénk megtalálni önvalónkat, a félelmeink ellen kell mennünk. Meg kell élni a helyzeteket, nem elbújni kell és önvidélmi játékosként éldegelni. Nem szabad teret engedni elménknek és mindent előre lejátszani, hanem hagyni kell az életet zajlani és bátran, az ösztöneink szerint természetesen élni. Bizony el kell dobni a tapasztalatokat és mindazt a sok tudást, ismeretet, ami kívülről jött és kondicionált minket. Ezek a korlátaink. És ebből erednek félelmeink, megfeleléseink.

Olyan dolgokra biztatlak, ami eszeveszettnek tűnik. Ne agyalj annyit és Ne agyalj előre, Ne félj, élj az ösztöneid szerint szenvedélyből! Igen ez van, de ez csak úgy tűnik. Ha elkezdesz tényleg befelé menni és nem csak szeretnél, meg beszélsz róla, akkor nincs más választásod, ezt kell tenned, nemcsak néha, minden pillanatban. És ahogy így elindulsz befelé, egyre jobban felszabadulsz. Olyan korlátok bomlanak le rólad, amelyek lebénítottak, félelmeket teremtettek benned és azt veszed észre, hogy egyre szabadabb leszel, egyre könnyebb leszel. És ha kitartó vagy, mindent megkapsz. Megkapod a végső szabadságot. Eljutsz magadhoz, ahhoz, aki valójában vagy.

"Ha merünk a rossz titkának mélyére nézni

és nem elégszünk meg a külvilágra,

a másokra hárítás - megoldást soha nem

hozó - felszínes válasz-kísérleteivel,

a valóság érinti meg a szívünket."  Biegelbauer Pál

  

Az én utazásomat nagyban segítette és mélyítette Osho: Tantra, a végső megértés című könyve, köszönet érte!

Esetleges további segítség a teljesség eléréséhez:

Címkék: szabadság boldogság bátorság bizalom lehetőség tudatosság alázat teljesség elindulás Címkék önmegtalálás

Az elme terhe - Zen tanmese

 2012.08.02. 12:51

Egy tanmesét osztok meg Veletek. Hozzáfűznék egy rövid idézetet a Csend hangjából, ami így szól:

"Az elme a valóság gyilkosa.

A tanítvány ölje meg a gyilkost."

És akkor a tanmese:

"Két vándorló szerzetes egy folyó partjára ért, ahol egy fiatal asszonnyal találkoztak. Az asszony megkérte őket, vigyék át a túlsó partra. A szerzetesek haboztak, mert fogadalmuk szerint nem érintkezhettek nőkkel, de végül elhatározták, segítenek a fiatal asszonynak. 

Az egyik szerzetes a hátára vette a nőt, és átgázolt vele a túlsó partra. A fiatal asszony illőn köszönetet mondott, majd elsietett. Néhány órával később megszólalt az egyik szerzetes:

- Testvérem, nagy hibát követtél el, amikor felvetted a hátadra azt az asszonyt. A fogadalmunk szerint nem érintkezhetünk nőkkel, s te mégis megtetted. Megcsóválja a fejét a másik szerzetes.

-Ej, testvérem! Én már a folyó partján letettem azt az asszonyt, de te még mindig az elmédben cipeled."

Címkék: élet szabadság tudatosság elme jelenlét tudattalanság éberség megelégedettség önmegtalálás

süti beállítások módosítása